KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12533392
nr 1253 3392
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Etsning, "Angelias", 2/200. Signerad, daterad 1959. Motivet: 28x18
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 maj 2019
kl 20:11:15
100 kr
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
500 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
900 kr
1.000 kr